Ako spoznáte kvalitnú potlač na látky?

Potlač na rôzne dekoračné látky, tričká, ale v podstate na akýkoľvek textil má na trhu rôznu kvalitu. V dnešnom krátkom článku sa pozrieme na to, ako rozpoznáte kvalitnú potlač od tej nekvalitnej, aby vám oblečenie, tašky, ale aj rôzne iné textilné povrchy napríklad na nábytku vydržali celé roky v dobrej kondícií. Neoderie sa Takmer každý […]

Ako spoznáte kvalitnú potlač na látky?

Potlač na rôzne dekoračné látky, tričká, ale v podstate na akýkoľvek textil má na trhu rôznu kvalitu. V dnešnom krátkom článku sa pozrieme na to, ako rozpoznáte kvalitnú potlač od tej nekvalitnej, aby vám oblečenie, tašky, ale aj rôzne iné textilné povrchy napríklad na nábytku vydržali celé roky v dobrej kondícií.

Neoderie sa

Takmer každý textil je mechanicky namáhaný. Oblečenie sa celý den trie o kožu a jednotlivé vrstve navzájom o seba, gaučom a kreslám zase dávame na frak, keď na nich celé poobedia leňošíme. Ak sa farebná potlač mechanicky oderie, pravdepodobne ide o najmenej kvalitnú potlač, ktorá by pranie alebo iný spôsob čistenia nevydržala.

Nevyperie sa

Bežný kúsok oblečenia alebo posteľnej bielizne sa počas svojho života dostane do práčky aj na niekoľko stoviek či tisícok cyklov. Ak navyše používate aj sušičku, tento proces je ešte agresívnejší a celkovo skracuje životnosť akéhokoľvek textilu. Pri sušení sa navyše pracuje často s vysokou teplotou, čo môže nekvalitnú potlač úplne zničiť.

Farby sú stále ako nové

Aj po rokoch používania textilu by mali farby zostať krikľavé ako v deň, keď ste si ich prvý raz doniesli z obchodu. Ak je oblečenie alebo posteľná bielizeň vyprašivená, nepomôžu vám ani špeciálne pracie prostriedky alebo oživovače farby. Okrem kvality potlače však tento bod závisí aj od toho, aké agresívne prostriedky používate na čistenie.

Nedrolí sa

Niektoré druhy potlače vtláčajú farbu priamo do vlákien textilu, iné vytvárajú akúsi povrchovú vrstvu. V tom druhom prípade môžete tiež natrafiť tiež na nekvalitnú potlač, ktorá časom popraská a neskôr sa začne doslova droliť a odpadávať. Pod ňou zostane len oslabená látka.

Obráťte sa na nás

Máte otázky ohľadom možností potlače na dekoračné látky či iný textil? Obráťte sa na nás. V našej ponuke máme množstvo zaujímavých vzorov a radi vám vytlačíme aj vaše vzory presne podľa požiadaviek vo veľkoformátovej tlačiarni. Ponúkame rôzne druhy tlače, ako napríklad digitálna či sublimačná.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager