Bezpečné spôsoby upevnenia nákladu v aute

Ak často vozíte v aute, a to v interiéri, v kufri či na korbe väčšie množstvo materiálu, je nevyhnutné ho správne ukotviť. Či ide len o batožinu a osobné veci alebo o ťažký stavebný materiál, všetko by malo byť správne uchytené. Pri prudkom brzdení alebo náraze sa všetky predmety v aute, ktoré sú za vami, […]

Bezpečné spôsoby upevnenia nákladu v aute

Ak často vozíte v aute, a to v interiéri, v kufri či na korbe väčšie množstvo materiálu, je nevyhnutné ho správne ukotviť. Či ide len o batožinu a osobné veci alebo o ťažký stavebný materiál, všetko by malo byť správne uchytené. Pri prudkom brzdení alebo náraze sa všetky predmety v aute, ktoré sú za vami, dokážu zmeniť na smrtiace projektily.

Gurtne

Gurtne s račňami sú najbezpečnejším spôsobom, akým môžete upevniť ťažký materiál na korbe auta. Spravidla platí, že čím viac ich použijete, tým lepšie bude materiál pripevnený. Gurtňami materiál napríklad v dodávke pripnete ku kovovým okám na kostre auta a na pevno dotiahnete tak, aby pri brzdení či v zákrutách nikam nelietal.

Laná

Ak nemáte gurtne a račne, postačí vám aj klasické lano, špagát či paracord. Ak poznáte nejaké dobré uzly, ktoré sme vám predstavovali aj v predchádzajúcich článkoch na našom blogu, ľahko si materiál zaistíte rovnako pevne, ako s použitím gurtne a račne.

Gumolaná

Gumolaná sú tiež skvelou a ultrarýchlou možnosťou, ako naozaj dobre pripevniť väčšie, avšak ľahšie kusy tovaru. Vedia totiž pružiť, a pri tovare s vysokou váhou by sa ľahkou mohli natiahnuť až príliś a povoliť. Aj objemnejšie predmety s nižšou váhou však spoľahlivo udržia na svojom mieste a máte ich nainštalované za 5 sekúnd.

Siete

Rôzne siete bývajú často už výbavou osobných motorových vozidiel a poslúžia na pripevnenie mäkkého, tvrdého, ťažkého aj ľahkého tovaru v kufri auta alebo na zadných sedačkách tak, aby nepreletel dopredu pri brzdení. Sieť kúpite v autopotrebách za pár eur.

Integrované vybavenie auta

Nezabudnite využívať aj rôzne smart vychytávky v autách, ako bývajú háčiky v kufri na igelitky, priestor vo dverách a ďalšie odkladacie priestory na rôzne predmety, ktoré sa vám nemusia povaľovať po celom aute

Tip na záver – POZOR

Ak máte nejaké predmety, napríklad detské hračky či fľašu s vodou za sedadlom vodiča na zemi, OKAMŽITE ich odstráňte. dokážu sa totiž ľahko zakotúľať pod brzdový pedál aj bez toho, aby ste si to všimli. Ak budete potrebovať zabrzdiť a nepôjde to, vystavujete sa smrteľnému nebezpečenstvu.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager