5 najväčších nepriateľov vašej sedačky

Sedačky, gauče, kreslá, pohovky… nech už to nazývate akokoľvek, tento komfortný kus nábytku tvorí dominantu každej jednej obývačky. Dá sa na ňom spať, skvele si pokecať s návštevou, ale aj sa v pokoji ponoriť do svojej obľúbenej knihy. Čo všetko dokáže dať vášmu gauču naozaj zabrať? Pripravili sme si zoznam často nevinných vecí, ktoré ho […]

5 najväčších nepriateľov vašej sedačky

Sedačky, gauče, kreslá, pohovky… nech už to nazývate akokoľvek, tento komfortný kus nábytku tvorí dominantu každej jednej obývačky. Dá sa na ňom spať, skvele si pokecať s návštevou, ale aj sa v pokoji ponoriť do svojej obľúbenej knihy. Čo všetko dokáže dať vášmu gauču naozaj zabrať? Pripravili sme si zoznam často nevinných vecí, ktoré ho dokážu výrazne poškodiť.

Gombíky na nohaviciach

Ak nosíte rifle alebo iné nohavice s kovovými gombíkmi, prípadne s nejakým ostrým zipsom alebo iným pantentom (čo sa týka najmä dámskych nohavíc), ľahko s tým dokážete poškriabať alebo dokonca vypárať látku. Rovnaký problém môžete spôsobiť napríklad aj na lakovaných barových stoličkách. Na gauč si sadajte radšej len v teplákoch. 🙂 

Tekutiny každého druhu

Aj keď si odmyslíme farebné tekutiny, ako je napríklad červené víno, každý jeden nápoj dokáže nenávratne poškodiť sedačku. To, že na poťahu zostane fľak je jedna vec. Horšie je však to, že celú veľkú sedačku len ťažko vynesiete z bytu von, aby vyschla na vzduchu či na slniečku ako matrac. Premočená sedačka môže veľmi ľahko zatuchnúť a splesnivieť. Dávajte si pozor najmä na deti a v obývačke ich vybavte radšej fľaškami so špeciálnymi uzávermi, ktoré nevytečú.

Obuv

Nemusíte si vykladať nohy v zablatených kanadách na gauč, aby ste ho poškodili. Najmä biele a všeobecne bledé pohovky trpia vtedy, keď sa pri sedení “okope” ich spodná časť. Škaredé čierne fľaky dokážete narobiť aj s teniskami. Ak chcete čalúnený gauč zachovať čo najdlhšie, je vhodné vždy sa pri ňom vyzuť.

Domáci maznáčikovia

Mačky, psy, ale aj rôzne iné domáce zvieratká dokážu nepekne poškodiť čalúnený nábytok rôznymi spôsobmi. Blatové packy sú ešte stále napraviteľné, no dieru po pazúrikoch napravíte len ťažko. Aj tá najkvalitnejšia látka nedokáže prežiť vystrájanie psíkov či mačiek.

Mechanické poškodenie

Posledný bod sa týka skôr samotnej konštrukcie než len poťahu, no poškodiť dokážete oboje. Sedačky boli stvorené na sedenie – aj tie rozťahovacie. Nie na skákanie detí, nie na každodenné spanie stokilového chlapa. Kvalitnú sedačku netreba šetriť, no ak na nej plánujete spávať, zabráňte aspoň oderu látky tak, že si na ňu vždy dáte deku alebo tenký vrchný matrac.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager