Laná a gumolaná: Kde všade ich nájdete?

Kvalitné a najmä pevné laná sú nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov, aj keď si to často vôbec neuvedomujeme. Mimoriadne pevné laná z rôznych materiálov, v rôznych hrúbkach, farebných prevedeniach, ale aj s rôznou pevnosťou a spôsobom úpletu vyrábame priamo v našej spoločnosti. Kde sa všetky laná vyrobené u nás najčastejšie používajú?  Ťažné laná Ťažne laná […]

Laná a gumolaná: Kde všade ich nájdete?

Kvalitné a najmä pevné laná sú nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov, aj keď si to často vôbec neuvedomujeme. Mimoriadne pevné laná z rôznych materiálov, v rôznych hrúbkach, farebných prevedeniach, ale aj s rôznou pevnosťou a spôsobom úpletu vyrábame priamo v našej spoločnosti. Kde sa všetky laná vyrobené u nás najčastejšie používajú? 

Ťažné laná

Ťažne laná by mali byť v povinnej výbave každého vozidla. Ak sa vám pokazí auto na diaľnici, vďaka ťažnému lanu vás dokáže ktokoľvek odtiahnuť aspoň po najbližšie odpočívadlo, čo môže byť výhodné napríklad najmä v úseku diaľnice od Trnavy po Bratislavu, kde nemáme ani len odstavný pruh.  

Laná na uväzovanie člnov aj rôznych konštrukcií

Vo svete lodí a člnov sú laná neodmysliteľnou súčasťou takmer každej činnosti. Viete uviazať lodný uzol? Hodí sa vám aj v bežnom živote. Nemyslite si, že je to výsadou len pre prímorské oblasti, aj na Slovensku máme množstvo milovníkov lodí, rybárov, člnistov, a to najmä na riekach a väčších slovenských jazerách.

Gumolaná na fitness stroje

Klasické fitness stroje používajú na dvíhanie závaží laná alebo reťaze. V niektorých prípadoch sú však miesto lán použité gumolaná, ktoré tiež nájdete v našom sortimente. Pomáhajú cvičiť ľuďom pri rehabilitácii po rôznych aj vážnych zraneniach, ale aj seniorom či inak fyzicky znevýhodneným ľuďom.

Padákové šnúry

Padákové šnúry pozná každý outdoorový nadšenec, zálesák, ale samozrejme aj parašutista či paraglider. Neskutočne pevné šnúry v stovkách rôznych farieb a vzorov vyrábame aj u nás. Padákovú šnúru tak môžete nakupovať priamo od výrobcu aj u nás na Slovensku.

Siete od výmyslu sveta

Z našich produktov sa pletú aj rôzne siete. Húpacie siete alebo hamaky, rybárske siete, ale samozrejme aj siete pre futbalové či hokejové bránky. 

Existuje samozrejme množstvo ďalších produktov, ktoré sa vyrábajú z našich šnúr, ako ohlávky pre kone, vôdzky pre psov a mnoho ďalšieho. Ak máte záujem aj o pravidelný odber kvalitných lán, neváhajte nás kontaktovať.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager