Moderné možnosti potlače na látky

Digtálna potlač, sublimačná tlač, slepotlač, sieťotlač… strácate sa v tom? My sme si pre vás pripravili článok, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo všetkých týchto termínoch. Ktorú tlač potrebujete pre vašu výrobu?  Digitálna potlač Digitálna potlač môže byť napríklad priama potlač na textil v špecializovaných tlačiarňach. Používa sa pri potláčaní tričiek, batohov, ale aj obrovských […]

Moderné možnosti potlače na látky

Digtálna potlač, sublimačná tlač, slepotlač, sieťotlač… strácate sa v tom? My sme si pre vás pripravili článok, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo všetkých týchto termínoch. Ktorú tlač potrebujete pre vašu výrobu? 

Digitálna potlač

Digitálna potlač môže byť napríklad priama potlač na textil v špecializovaných tlačiarňach. Používa sa pri potláčaní tričiek, batohov, ale aj obrovských formátov látky určených pre nábytkový priemysel alebo bytový dizajn.

Sublimačná tlač

Sublimačná tlač je vlastne istá forma digitálnej tlače. Používa sa pre naozaj vysokokvalitnú potlač rôznych látok a textilu. Dala by sa nazvať aj ako farbenie látky. Používa sa pri nej prenosový papier, na ktorom je vytlačený vzor, Ten sa následne v špeciálnej tlačiarni prenáša priamo na látku.

Veľkoformátová tlač

Veľkoformátová tlač je jednoducho tlač veľkých formátov, či už papiera alebo látky. V princípe môže ísť o formáty ďaleko vzdialené bežným tlačiarňam. Šírka tlačiarne môže mať pokojne aj 4 metre. Dĺžka potlačenej látky závisí len od dĺžky látky samotnej.

Slepotlač

Slepotlač robíme aj v našej firme a tlačíme ňou napríklad logá firiem na popruhy. Slepotlač je akési tlačenie do hĺbky materiálu a bez použitia farby. Motív alebo nápis je vlastne vyrazený, respektíve “vygravírovaný” priamo v materiáli. Slepotlačou sa dá dosiahnuť zaujímavý 3D efekt, ktorý na materiáli vyzerá naozaj skvele.

Sieťotlač

Sieťotlač je vlastne akési pretláčanie vami zvolenej farby cez perforované miesta na šablóne, ktorá je vlastne akousi sieťkou. Sieťotlaču možňuje potlač motívov, nápisov a rôznych iných vecí na látky. Najviac sa hodí vtedy, keď chcete potlačiť väčšie množstvo textilu.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager