Potlač na látky: Ako si vybrať tú najlepšiu?

Pri výbere potlače na látky majú ľudia naozaj široké možnosti. Moderné tlačiarne, kvalitné farby, ale aj rýchlosť tlače či dobrá cena na nás pozerajú z mnohých strán. V dnešnom článku si rozoberieme, na čo všetko by sme mali prihliadať pri výbere potlače na látky. Potlač musí byť stálofarebná Ak sa farby už niekoľko momentov po […]

Potlač na látky: Ako si vybrať tú najlepšiu?

Pri výbere potlače na látky majú ľudia naozaj široké možnosti. Moderné tlačiarne, kvalitné farby, ale aj rýchlosť tlače či dobrá cena na nás pozerajú z mnohých strán. V dnešnom článku si rozoberieme, na čo všetko by sme mali prihliadať pri výbere potlače na látky.

Potlač musí byť stálofarebná

Ak sa farby už niekoľko momentov po tlači nepodobajú na tie ,ktoré ste si predstavovali pri náhľadoch na monitore, niečo je zle. Výber kvalitnej farby, ktorá si drží svoje odtiene a stálosť je mimoriadne dôležitý. Na niektoré druhy tlače sa nepoužíva farba, ale predtlačený papier, ktorý sa otláča na samotnú látku.

Farby sa nesmú vybrať

Pranie oblečenia v práčke, sušenie na slnku alebo v sušičke, ale napríklad aj tepovanie rôznych povrchov na pohovkách a posteliach musí prebehnúť bez straty farby. Postupné vypranie farieb znamená nízku kvalitu použitej farby, ale aj nevhodne zvolený typ tlače.

Potláčanie veľkých formátov

Pri výbere potlače sa zamerajte aj na to, či je možné potlačiť veľký formát. Ak plánujete vyrábať väčšie množstvo produktov s rovnakým vzorom, najjednoduchšie je použiť tlačiareň so šírkou niekoľko metrov, ktorá vám následne vytlačí aj 50 alebo viac metrov dlhý balík vybranej látky. Tú si môžete následne nastrihať a použiť presne podľa priania.

Veľké portfólio povrchov

Bavlna, ale aj polyester. Tenká mäkká látka, ale aj tvrdšia nepremokavá. Tlačenie pri oblečenie, ale aj pre športové vybavenie. Chcete vyrábať posteľnú bielizeň, alebo nepremokavé turistické batohy? Dobrá tlačiareň dokáže potlačiť akýkoľvek typ látky.

Vyskúšajte sublimačnú potlač

Ak hľadáte skutočne dobrý spôsob potlače, radi by sme vám odporučili sublimačnú tlač. Tá splní vaše vysoké nároky na kvalitu, stálofarebnosť, ale aj rýchlosť spracovania. V ponuke máme množstvo zaujímavých vzorov, no radi vám vytlačíme aj váš individuálny vzor presne podľa vašich požiadaviek.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager