Ako využiť zbytky z dekoračných látok doma či na chate?

Zostali vám doma ústrižky alebo aj väčšie kusy dekoračných látok, ktoré je vám ľúto vyhodiť? V dnešnom článku si ukážeme, ako ich môžete zhodnotiť a vytvoriť z nich krásne a užitočné predmety doma, ale aj na chalupe. Stačí vám na to trochu šikovnosti, ihla a niť. Zakrytie sedacích plôch Na chate či chalupe, ale aj […]

Ako využiť zbytky z dekoračných látok doma či na chate?

Zostali vám doma ústrižky alebo aj väčšie kusy dekoračných látok, ktoré je vám ľúto vyhodiť? V dnešnom článku si ukážeme, ako ich môžete zhodnotiť a vytvoriť z nich krásne a užitočné predmety doma, ale aj na chalupe. Stačí vám na to trochu šikovnosti, ihla a niť.

Zakrytie sedacích plôch

Na chate či chalupe, ale aj v pivnici, v altánku či na záhrade máme často kreslá či stoličky, ktoré sme vyradili z bežného používania napríklad kvôli tomu, že nevyzerajú práve dobre. Ak však cez kreslo alebo malý gauč prehodíte prehoz z dekoračnej látky napríklad s kvetinovým vzorom, bude vyzerať skvele a akékoľvek fľaky či poškodenia ľahko zakryjete. Poťah však môžete kedykoľvek strhnúť, oprať, alebo úplne vymeniť.

Obrusy a závesy

Možno vám z dekoračnej látky nezostal taký veľký kus, aby zakryl celý jedálenský stôl ako obrus alebo francúzske okno ako záves. Avšak, určite sa vám podarí vytvoriť aspoň peknú dečku na malý stolík či komodu s kvetmi, alebo záves na pivničné či kúpeľňové okno.

Prestieranie

Buď môžete z látky nastrihať kolieska alebo štvorčeky ako podložky pod taniere a príbor, no tí šikovnejší dokážu aj poskladať origami z látky, ktoré sa bežne skladá z papiera či hygienických obrúskov. Určite ste už rôzne poskladané zvieratká či tvary videli aj v hoteloch z uterákov na posteli, alebo priamo priamo v jedálni na stoloch.

Obliečky

Z väćších kusov látky, ktorá sa vám páči, môžete pokojne ušiť aj obliečky. Ak vám nedostačuje látky na celú zostavu – paplón, poduška a malá poduška, spravte poťah len na dve dekoračné podušky, ktoré máte napríklad na gauči či vonku na terase.

Šité hračky pre deti

Z látky sa dajú vyrobiť aj šité látky pre vaše malé deti – takzvaní mojkáčikovia. Rôzne zvieratká ušité z látky deťom nahrádzajú plyšákov a najmenším deťom slúžia ako slintáčiky. Šikovná mamina dokáže takéhoto zajačika alebo medvedíka spichnúť za menej ako hodinku.

Mohli by vás zaujímať aj tieto články

drager